, .
cloudy 2.9℃
Vārda dienu svin: Vents, Centis, Gotfrīds

Alus darītāju savienība: Iepakojuma depozīta sistēma jāveido dzērienu ražotājiem, nevis atkritumu apsaimniekotājiem

LETA , 29-09-2020
Alus darītāju savienība: Iepakojuma depozīta sistēma jāveido dzērienu ražotājiem, nevis atkritumu apsaimniekotājiem

 Iepakojuma depozīta sistēma būtu jāveido dzērienu ražotājiem, nevis atkritumu apsaimniekotājiem, aģentūrai LETA pauda Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Viņš norādīja, ka Latvijas Alus darītāju savienība ir neizpratnē par atkritumu apsaimniekotāja SIA "Zaļā josta" vēlmi veidot iepakojuma depozīta operatora kandidātu, jo Iepakojuma likuma izpratnē iepakojuma depozīta sistēma ir dzērienu ražotāju atbildība un tā ir jāveido dzērienu ražotājiem, nevis atkritumu apsaimniekotājiem.

"Iepakojuma ražotāji veido bezpeļņas sistēmu, kas strādā sabiedrības un ražotāju labā kā visiem noderīga ekosistēma, turpretim atkritumu apsaimniekotāji no šīs sistēmas vēlas pelnīt. (..) Mums nav nepieciešami mākslīgi starpnieki, lai efektīvi izpildītu savus pienākumus pret vidi," pauda Liniņš. 

Viņš arī atzīmēja, ka, iespējams, "Zaļās jostas" starts iepakojuma depozīta jomā varētu būt saistīts ar faktu, ka, depozīta sistēmai sākot darbu, tā var pazaudēt vērtīgu materiālu, ko līdz šim saņēma bez maksas.

Liniņš uzsvēra, ka alus ražotāju ieskatā "Zaļās jostas" piedāvājums nav atbalstāms arī citu apsvērumu dēļ. Pienākumam savākt atpakaļ iepakojumu ir jābūt tiem, kurus nākotnē varētu sodīt, ja augstie savākšanas rādītāji netiks sasniegti. Eiropas Savienība (ES) sodīs Latviju, un valsts regresa kārtā sodīs dzērienu ražotājus.

2020.gada 17.septembrī komercreģistrā iegrāmatota SIA "Nulles depozīts", liecina "Firmas.lv" informācija. Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 9600 eiro, bet tās īpašnieki ir "Zaļā josta" (36,46%), Latvijas Tirgotāju asociācija (36,46%), AS "BAO" (20,83%), SIA "Zlaukts" (1,04%), SIA "Markol" (1,04%), SIA "Wingo Deposit" (1,04%), SIA "MobillyTX" (1,04%), AS "Latvijas balzams" (1,04%) un SIA "Amrita Water Europe" (1,04%).

Jau vēstīts, ka Alus un dzērienu iepakojuma savienība šogad jūnijā izveidoja kompāniju "Depozīta iepakojuma operators". Alus un dzērienu iepakojuma savienības īpašnieki ir AS "Aldaris" (24,98%), AC "Cēsu alus" (24,09%), SIA "Cido Grupa" (24,09%), AS "Agrofirma Tērvete" (10,4%), SIA "Piebalgas alus" (5,82%), SIA "Bauskas alus" (5,12%), SIA "Simeks" (2,27%), SIA "Mamas D" (1,83%), SIA "Užavas alus" (1,02%) un SIA "Alus nams" (0,4%). 

Tāpat ziņots, ka Latvijā depozīta sistēmu plānots ieviest 2022.gada 1.februārī.

Latvijas Alus darītāju savienība ir dibināta 1993.gadā. Organizācijas darbības pamatvirzieni ir alus darītāju ekonomisko interešu aizstāvība, dalība likumu pilnveidošanā, starptautiskas sadarbības veidošana ar līdzīgām organizācijām, kā arī alus nozares popularizācija un attīstība valstī, stiprinot alus ražošanas tradīcijas Latvijā.

Komentāri


Jūsu komentārs

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Robežinspektori koka paletēs atklāj bīstamu kaitēkli
Robežinspektori koka paletēs atklāj bīstamu kaitēkli

PVD robežkontroles inspektori, veicot koksnes iepakojamā materiāla kontroli...

Novērtēt putnu gripas bīstamību
Novērtēt putnu gripas bīstamību

Nenosargājot mājputnus, pastāv risks radīt draudus putnkopības nozarei V...

Kūtsmēslus varēs uzglabāt arī citā kūtsmēslu krātuvē vai nodot uzglabāšanā
Kūtsmēslus varēs uzglabāt arī citā kūtsmēslu krātuvē vai nodot uzglabāšanā

Valdība ceturtdien, 18. februārī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sag...

Dabas skaitīšanā bioloģiski vērtīgie zālāji konstatēti 45% apsekoto teritoriju
Dabas skaitīšanā bioloģiski vērtīgie zālāji konstatēti 45% apsekoto teritoriju

Dabas skaitīšanā bioloģiski vērtīgie zālāji konstatēti 45% apsekoto teritor...