, .
partlycloudy_night 5.4℃
Vārda dienu svin: Elīna, Drosma, Drosmis

71% saimnieku plāno investēt jaunās tehnoloģijās saimniecības ražīguma paaugstināšanai

LETA , 05-10-2021
71% saimnieku plāno investēt jaunās tehnoloģijās saimniecības ražīguma paaugstināšanai

Lielākā daļa lauksaimnieku atzīst, ka nemitīgi plāno un ievieš risinājumus zemes ražīguma audzēšanai un visi piekrīt, ka viņu saimniecības efektivitāte ir pieaugusi pēdējo 5 gadu laikā. Jautāti par to, vai tuvāko divu gadu laikā saimniecībās ir plānots investēt jaunās tehnoloģijās, daļa atzīst, ka investīciju apjoms ir atkarīgs no valsts atbalsta programmām, bet 71% no saimniekiem plāno veikt investīcijas tieši jaunās tehnoloģijās.

Izstādes "Lauksaimniecības un meža tehnika 2021" laikā tika aptaujāti lauksaimniecības un mežsaimniecības pārstāvji par viņu saimniecībām, tām sniegto valsts atbalstu un investīciju plāniem. Investīcijas līdz 10 tūkstošiem eiro plāno 14% no saimniekiem, savukārt, puse jeb 50% no saimniekiem tās plāno apjomā no 10 līdz 50 tūkstošiem eiro. Investīcijas apjomā no 50 līdz 100 tūkstošiem tuvāko divu gadu laikā plāno veikt 9% no respondentiem. No 100 līdz 200 tūkstošiem savās saimniecībās plāno investēt 18% saimnieku, bet apjomā virs 200 tūkstošiem tuvāko divu gadu laikā plāno investēt teju katrs desmitais jeb 9% no aptaujātajiem saimniekiem.

Saimniekiem tika lūgts arī sniegt viedokli par to, kā viņi vērtē Latvijas saimniecību efektivitāti salīdzinājumā ar saimniecībām pārējās Baltijas valstīs. Gandrīz trešdaļa jeb 27% respondentu uzskata, ka Latvijas saimnieki strādā efektīvāk nekā ziemeļu un dienvidu kaimiņi. 9% uzskata, ka visu trīs valstu saimnieki ir vienādā līmenī. 41% no respondentiem uzskata, ka Lietuvas saimnieki strādā visefektīvāk Baltijas valstu vidū, taču 9% tā domā par igauņiem. Diemžēl 14% no visiem aptaujātajiem saimniekiem uzskata, ka Latvijas saimniecības starp Baltijas valstī efektivitātes ziņā ir zemākajā līmenī.

Izstāde "Lauksaimniecības un meža tehnika 2021" norisinājās no 30.septembra līdz 2.oktobrim lauksaimniecības un mežsaimniecības sadarbības kompetences centrā "Rāmava". Neskatoties uz to, ka izstāde notika "Zaļajā režīmā", to apmeklēja vairāki tūkstoši saimnieku un uzņēmēju, un 86% no aptaujātajiem atzina, ka ir svarīga izstādes norise klātienē, kas ļauj izstādes laikā "aptaustīt" tehnikas jaunumus, personīgi satikt uzņēmumu pārstāvjus, ekspertus un citus saimniekus, lai apmainītos ar pieredzi.


Informāciju sagatavoja Laura Lūse, Izstāžu daļas vadītāja SIA A.M.L. Izstāžu komplekss Rāmava.

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Vietējo kartupeļu līdz pavasarim var nepietikt
Vietējo kartupeļu līdz pavasarim var nepietikt

Sausuma dēļ šovasar kartupeļi auguši slikti, līdz ar to šī mūsu ēdienkartē ...

Aizvadīta kartupeļu lauka diena Līgatnē
Aizvadīta kartupeļu lauka diena Līgatnē

Lauka diena notika septembra beigās LLKC un biedrības “Kartupeļu  audzētāju...

Ilgi gaidītā izstāde Anuga pulcē kuplu skaitu Latvijas pārtikas uzņēmumu
Ilgi gaidītā izstāde Anuga pulcē kuplu skaitu Latvijas pārtikas uzņēmumu

Jau rīt, 9.oktobrī pārtikas uzņēmēji un viņu klienti varēs tikties ilgi gai...