, .
fair_day 8.7℃
Vārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

LETA , 02-10-2020
1,4 miljoni ES pilsoņu pieprasa aizliegt sprostus lopkopībā

Šodien, 2020.gada 2.oktobrī, Pasaules lauksaimniecības dzīvnieku dienā, Eiropas Komisija saņēma Eiropas pilsoņu iniciatīvu "Neturi būrī". To parakstījuši 1,4 miljoni cilvēku visā Eiropā, aicinot Eiropas Savienību pārtraukt sprostu izmantošanu lopkopībā.

Eiropas pilsoņu iniciatīva "Neturi būrī" (End The Cage Age) sākās 2018.gada rudenī un noslēdzās tieši gadu vēlāk ar teju 1,4 miljoniem parakstu. Lai iniciatīvas nonāktu Eiropas Komisijā, nepieciešams vismaz 1 miljons apstiprinātu parakstu, kā arī jāsasniedz minimālais parakstu slieksnis vismaz 7 Eiropas Savienības valstīs.

"Neturi būrī" iniciatīva pārsniedza gan nepieciešamo parakstu kopskaitu, gan minimālo parakstu slieksni 18 dalībvalstīs, tādējādi kļūstot par:

• trešo lielāko Eiropas pilsoņu iniciatīvu pēc parakstu skaita;

• sesto veiksmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu no 98 reģistrētām iniciatīvām pēdējo astoņu gadu laikā;

• pirmo veiksmīgo Eiropas pilsoņu iniciatīvu par lauksaimniecības dzīvnieku labturību.

Iniciatīvas mērķis ir sprostu aizliegums lauksaimniecības dzīvnieku turēšanai Eiropā. Kopumā Eiropas Savienībā sprostos šobrīd tiek turēti vairāk nekā 300 miljoni cūku, dējējvistu, trušu, pīļu, paipalu un teļu. Industriālo fermu sprosti dzīvniekiem liedz iespēju brīvi kustēties un īstenot dabisku, instinktīvu uzvedību. Piemēram, vienai vistai sprostā ir atvēlēta platība, kas līdzinās A4 papīra lapai, bet vairums cūku ir ieslodzītas sprostos, kuros tās nevar pat apgriezties.

"Industriālo fermu sprosti ir nevajadzīgi un ļoti cietsirdīgi. Skaidrs, ka šāda nežēlība pret dzīvniekiem ir klajā pretrunā ar vairākuma Eiropas pilsoņu vērtībām," komentē biedrības "Dzīvnieku brīvība" vadītāja Katrīna Krīgere. "Eiropas Komisijai ir jāieklausās pilsoņos un jāvirza izmaiņas normatīvajos aktos, lai pakāpeniski izbeigtu sprostu izmantošanu lopkopībā. Ir pienācis laiks beidzot saskaņot sabiedrības ētiskās vērtības ar praktisko realitāti un nodrošināt cieņpilnu dzīvi gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem."

Vairāk nekā milona parakstu savākšana iniciatīvā par lauksaimniecības dzīvnieku labturības uzlabojumiem ir kopīga darba rezultāts, sadarbojoties ar 170 nevalstiskajām organizācijām visā Eiropā. Vides, patērētāju tiesību un dzīvnieku aizstāvības grupas izveidoja plašu koalīciju, iesaistot pilsoņus no visas Eiropas. Latvijā pilsoņu parakstus iniciatīvā "Neturi būrī" vāca dzīvnieku un vides aizstāvības biedrība "Dzīvnieku brīvība".

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%
Nodotā svaigpiena apmērs Latvijā augustā pieaudzis par 1,8%

Nodotā svaigpiena apmērs šogad augustā Latvijā palielinājies par 1,8% salīd...

Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%
Liellopu gaļas iepirkumu cena augustā Latvijā pieaugusi par 2,6%

Latvijā govs liemeņa iepirkuma cena šogad augustā salīdzinājumā ar jūliju p...

Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš
Cūkgaļas cena Latvijā augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā gadu iepriekš

Cūkgaļas cena Latvijā šogad augustā bija vidēji par 9,4% lielāka nekā pirms...

Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"
Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dārzeņu izstāde "Kartupelis"

No šodienas līdz sestdienai Valmieras muzeja Garšaugu dārzā būs skatāma dār...