, .
partlycloudy_day -3.2℃
Vārda dienu svin: Agate, Selga, Silga, Sinilga

Enerģētikas uzņēmumu grupa “AJ Power” ir ceļā uz absolūto klimatneitralitāti

AJ Power , 05-11-2021
Enerģētikas uzņēmumu grupa “AJ Power” ir ceļā uz absolūto klimatneitralitāti

Arvien vairāk uzņēmumu pasaulē pasludina savu oglekļa neitralitāti vai runā par to kā tuvākās nākotnes mērķi. Tikmēr “AJ Power” ir pirmais enerģētikas uzņēmums Latvijā, kas ir veicis verificētus CO2 pēdas aprēķinus un dzēsis uzņēmumu grupas 2020. gadā darbības rezultātā radušās emisijas. “AJ Power” uzņēmumu grupā tika apzināti potenciālie emisiju avoti, ar mērķi identificēt uzņēmumu grupas tiešās emisijas, kas radušās uzņēmuma tiešās darbības rezultātā.

Kaut arī “AJ Power” ir apzinājis un dzēsis tiešās emisijas, kas rada CO2 pēdu, uzņēmumu grupa ir apņēmības pilna strādāt arī pie netiešo emisiju apzināšanas un mazināšanas. Jau tagad uzņēmumu grupas veiktie pasākumi tiek atzinīgi novērtēti, un, salīdzinājumā ar līdzīga tipa enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, “AJ Power” radītā CO2 pēda ir aptuveni 1,5 reizes mazāka. “AJ Power” CO2 pēdas aprēķinos iegūtie dati ir precīzi un atbilstoši pasaulē izstrādātiem standartiem un vadlīnijām, jo veikti saskaņā ar Pasaules resursu institūta (WRI) SEG protokolu (GHG).

“AJ Power” uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš: “Mums bija svarīgi novērtēt uzņēmumu grupas radīto CO2 pēdu, jo apzināmies klimata pārmaiņas un izvirzītos ES noteiktos zaļos mērķus 2030. gadam. Šis ir būtisks solis uzņēmumu grupas procesu caurskatāmībā, un tas mums skaidri parāda bāzes situāciju, kas turpmāk kalpos par pamatu “AJ Power” mērķu izvirzīšanai un stratēģiskā redzējuma izstrādei ilgtspējas jautājumu risināšanā. Apzināmies, ka mums ir būtiska loma klimata pārmaiņu un ilgtspējas izaicinājumu risināšanā Latvijā, lai aizvien mazinātu mūsu ietekmi uz vidi. Mēs esam apņēmības pilni ilgtermiņā pārraudzīt un turpināt mazināt savas darbības ietekmi uz vidi, veicināt pāreju uz ilgtspējīgu izaugsmi, īstenojot aprites ekonomikas principus un piedāvājot efektīvus zemas oglekļa emisijas un atjaunīgās enerģijas resursus saviem klientiem.”

Šogad “AJ Power” ir uzstādījis elektrouzlādes punktu pie viena no uzņēmuma birojiem, kur gan darbinieki, gan viesi var veikt elektroauto uzlādi. Ir iegādāts pirmais elektroauto, lai samazinātu CO2 emisijas, kas rodas transporta sektorā, un uzņēmumu grupa ir apņēmusies elektrificēt autoparku arī turpmāk. Uzņēmumu grupas vajadzībām ir iegādāts elektroskūteris, lai darbinieki lokāli pārvietotos zaļāk. “AJ Power” biroja vajadzībām elektroenerģija tiek iegādāta ar elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumiem, kas nozīmē, ka patērētā elektroenerģija ir ar 0 emisijām. Otrajā “AJ Power” birojā ir uzstādīta saules paneļu sistēma ar jaudu 10,8 kW, kas ražo zaļo elektroenerģiju biroja vajadzībām.

Uzņēmums turpina ieviest pasaules tendences un labo praksi Latvijā, lai virzītu Latvijas uzņēmējus uz ilgtspējīgākiem darbības principiem un sniegtu aizvien jaunas iespējas, kā iesaistīties aprites ekonomikā. “AJ Power“ mērķis ir līdz 2030. gadam kļūt par aprites ekonomikā balstītu uzņēmumu grupu, lai virzītos uz 100% klimatneitralitāti, kas ietver gan energoefektivitātes un optimizācijas pasākumu veikšanu uzņēmumu iekšienē, gan grupas uzņēmumu sniegtajos pakalpojumos.

CO2 pēdas nospiedums ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, kas tieši un netieši ir darbības izraisīts un veidojas produkta dzīves ciklā. Tā ir cilvēka ietekmes uz vidi aprēķināšanas un atspoguļošanas metode. Oglekļa pēdu var rēķināt projektam, produktam, pakalpojumam vai visam uzņēmumam. CO2 pēdas nospieduma aprēķinus veido divas daļas – tiešās un netiešās emisijas. Tiešās emisijas rodas uzņēmuma pamatdarbības rezultātā, kas sevī ietver gan elektroenerģijas un dabasgāzes, gan transporta un degvielas izmantošanu. Turpretim netiešās emisijas rodas no uzņēmuma pakārtotajām darbībām. Tās rodas uzņēmuma darbībai nepieciešamo ārpakalpojumu izmantošanas rezultātā, tajā skaitā no uzņēmuma piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem. Savukārt, oglekļa neitralitāte nozīmē, ka uzņēmums ir samazinājis oglekļa dioksīda emisijas līdz nullei vai kompensējis šīs emisijas, iesaistoties projektos, kas rada oglekļa ietaupījumu.

 

 

 

Iesakām izlasīt Skatīt vairāk
"Getliņi Eko" investējis 105 000 eiro videi draudzīga iepakojuma iekārtā
"Getliņi Eko" investējis 105 000 eiro videi draudzīga iepakojuma iekārtā

Atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotājs "Getliņi Eko" investējis 105 0...

Pārvalde uzsāk kampaņu “Neizdzēs dzīvību!” par savvaļas dzīvnieku mazuļiem
Pārvalde uzsāk kampaņu “Neizdzēs dzīvību!” par savvaļas dzīvnieku mazuļiem

Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) sāk informatīvo kampaņu “Neizdzēs dz...

Pārrunātas aktualitātes lauksaimniecībā radušos atkritumu apsaimniekošanā
Pārrunātas aktualitātes lauksaimniecībā radušos atkritumu apsaimniekošanā

2022.gada 4.augustā Valsts vides dienests (VVD) tikās ar biedrību “Zemnieku...

Īstenota Spānijas kailgliemežu izpēte un izstrādi ieteikumi tā apkarošanai
Īstenota Spānijas kailgliemežu izpēte un izstrādi ieteikumi tā apkarošanai

Lai labāk izprastu izvazīvo sugu Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris un va...